Bez portfela na zakupy. Zalety e-portfeli.

Bez portfela na zakupy. Zalety e-portfeli.

Wirtualne portfele nie są nowością. Już od dawna funkcjonują na rynku elektronicznych płatności. Cieszą się popularnością przede wszystkim wśród osób dokonujących częstych zakupów w sklepach zagranicznych. Są również wykorzystywane, jako jeden z tańszych sposobów przesyłania pieniędzy, między konsumentami pochodzącymi z różnych krajów. 

Na czym polega idea wirtualnego portfela?
Portfel elektroniczny to po prostu rodzaj konta, na którym przechowujemy środki finansowe. Istnieją specjalne serwisy, które nam to umożliwiają. Wystarczy zasilić takie konto przelewem bankowym, aby móc korzystać ze środków, na nim przechowywanych. Istnieje również opcja powiązania e-portfela za naszymi kartami kredytowymi lub debetowymi. Dokonując zakupów musimy zlecić przelew z konta. Procedura jest jednak znacznie prostsza, niż zwykły przelew bankowy. Wystarczy wybrać e-portfel, jako sposób płatności, a następnie zalogować się do konta, używając adresu mailowego oraz hasła podanego przy zakładaniu konta. Potem cały proces płatności przebiega automatycznie. Jest bardzo zbliżony do szybkiej płatności online, jednak w tym przypadku nie logujemy się do systemu bankowości elektronicznej swojego banku, a na konto w serwisie. 

Czy e-portfele mają szansę zastąpić inne formy płatności?
Portfele elektroniczne są bardzo wygodnym sposobem płatności podczas dokonywania zakupów internetowych. Pozwalają również na większą kontrolę wydatków. Płacąc w sieci korzystamy z naszego konta bankowego. Nie odliczamy każdej wydawanej złotówki. Jesteśmy bardziej skłonni do rozrzutności. Kwota transakcji obciąża nasze konto, ale nie odczuwamy tego bezpośrednio. Dlatego podczas zakupów online tak łatwo o nieprzemyślane decyzje. E-portfel działa na innych zasadach. W tym przypadku możemy wydać tylko tyle, ile wpłaciliśmy. Możemy wyznaczyć sobie pewien limit i nie jesteśmy w stanie go przekroczyć. To bardzo pomaga trzymać w ryzach nasze wydatki.

Używanie wirtualnego portfela to doskonały sposób na internetowych oszustów. Osoby dbające o bezpieczeństwo swoich środków finansowych, powinny go docenić. Po pierwsze, podczas transakcji za pośrednictwem e-portfela nie są w żaden sposób udostępniane nasze wrażliwe dane. Ich wpisania dokonujemy tylko raz i są one przechowywane wyłącznie w portfelu. Po drugie, nawet jeżeli oszust dostałby się w jakiś sposób na nasze konto w serwisie, chociaż ryzyko jest niemal bliskie zeru, nie ma dostępu do wszystkich naszych oszczędności, a jedynie do środków, które zdecydowaliśmy się wpłacić na konto. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *