Wyrównanie proporcji ciała przy wykorzystaniu bielizny

Wyrównanie proporcji ciała przy wykorzystaniu bielizny

Kobiece sylwetki przez stylistów są najczęściej dzielone na cztery kategorie. Panie posiadające figurę gruszki skarżą się na szerokie biodra, które nie współgrają z niewielkim biustem. Dla sylwetki jabłka największym problemem jest ukrycie wystającego brzuszka. Kobiety kolumny charakteryzują się słabo zarysowaną talią, niewielkimi piersiami i wąskimi biodrami; ich chłopięca sylwetka może jednak nabrać krągłości przy wykorzystaniu odpowiedniej bielizny. Najmniej problemów podczas zakupów mają z pewnością tzw. klepsydry, ponieważ ich figura charakteryzuje się odpowiednią proporcją bioder i piersi, a dodatkowo także wyraźnie zarysowaną talią.

Powiększenie biustu
Z tym problemem borykają się zarówno gruszki, jak i kolumny. W przypadku obu typów figury paniom zależy na podkreśleniu i optycznym powiększeniu piersi. Będzie to możliwe dzięki wyborowi staników usztywnionych. Korzystne będą modele plunge lub popularne biustonosze push-up z dodatkowym wypełnieniem, które może powiększyć biust nawet o jeden lub dwa rozmiary. Dla większego komfortu noszenia, warto poszukać modeli z żelową wkładką, która lepiej dopasowuje się do kształtu piersi, nie uciskając ich.

Kształtne biodra
Zbyt wąskie biodra także mogą być problemem, wiedza o tym kobiety o figurze kolumny. Chcą one nie tylko powiększyć biust, ale optycznie dodać sobie kilka centymetrów także w biodrach, by sylwetka stała się bardziej kobieca. Korzystnym krojem bielizny będą dla nich klasyczne figi, ważne jednak, by posiadały efektowne zdobienia – najlepiej sprawdzą się kokardki lub imitacje wiązania.
Wśród bielizny modelującej można znaleźć nie tylko modele wysmuklające figurę, ale także nadające pośladkom krągłości. Jeśli zależy nam na efekcie większej pupy można sięgnąć po majtki wyposażone w specjalne wkładki.

Wysmuklenie figury
Po bieliznę silnie modelująca sięgają najchętniej panie o budowie jabłka. Wystający brzuszek jest dla nich sporym kłopotem, bo wpływa na to, jak układają się ubrania i dość trudno go zatuszować. Z pomocą przychodzą jednak odpowiednie rodzaje majtek. Powinny być zabudowane, a przede wszystkim posiadać wysoki stan. Dodatkowy materiał na wysokości brzucha spowoduje jego spłaszczenie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na model dodatkowo usztywniony w tych okolicach. Po takie rozwiązanie mogą sięgnąć także posiadaczki figury gruszki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *