Trudna przyszłość galerii handlowych

Trudna przyszłość galerii handlowych

Galerie handlowe uznawane są za kontrowersyjne miejsca zakupów. Jedni uważają je za miejsca przez które cierpią mali przedsiębiorcy, inni widzą w nich ulubione miejsce spędzania wolnego czasu. W końcu w dni wolne i weekendy galerie przepełnione są potencjalnymi klientami sklepów natomiast kościoły odchodzą w zapomnienie.

Oczywiście centra handlowe mają naprawdę wiele plusów. Można w nich kupić praktycznie wszystko, znaleźć w jednym miejscu wszystkie poważne i szanujące się firmy. Poza tym godziny otwarcia dostosowane są także do osób pracujących, co jest sporym atutem. Do galerii przyciągają także czystość oraz ciepłe i jasne wnętrza. Dzięki temu klient może poczuć się jak we własnym domu.

Plusy mogą niestety być także minusami. Wiele osób skarży się na to, że owe galerie są zbyt jasne, a sztuczne światło szkodliwe dla oczu. Zwolenników nie przysparza im także klimatyzacja. Poza tym wiele osób uważa, ze galerie handlowe oddalają od siebie rodziny. To tam spędza się dni wolne od pracy i szkoły, a w niepamięć odchodzą rozrywki polegające na wspólnocie i czasie skupionym na wspólnych aktywnościach. Masowość centrów handlowych także działa na ich niekorzyść. A mali przedsiębiorcy czy osiedlowe sklepiki bardzo tracą na obecności dużych molochów. Wiele osób uważa także, że takie miejsce wysysają z nas pieniądze, których wcale nie musielibyśmy wydawać.

Oczywiście świat się zmienia, a galerie handlowe stają się jego stałym punktem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo charakteryzuje je wygoda i szybkość zakupów. To ceni sobie każdy konsument. W Polsce nadal nie ma bardzo wielu tego typów inwestycji, a także nie każda z obecnych odnosi sukces. Duże miasta w których powstaje coraz więcej galerii czują przesyt. Niektóre z najnowszych miejsc świecą pustkami. Oczywiście śródmieścia korzystają na obecności takich inwestycji, ale dla ludzi stają się one przeżytkiem. Nie wszystkie z nich są równie popularne. Obecnie konsumenci szukają nie tylko wygody, ale naprawdę dużej jakości. Cenią sobie także sprzedaż lokalną i starają się inwestować w nią swoje pieniądze.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *