Czego unikać kupując rajstopy?

Czego unikać kupując rajstopy?

Rajstopy to z pozoru nieprzyciągający większej uwagi element garderoby, jednak źle dobrane mogą popsuć całą stylizację. W tym przypadku znaczenie mają szczegóły, które podczas zakupów można przeoczyć. Innym błędem popełnianym przez kobiety są nietrafione zestawienia z pozostałymi częściami garderoby lub ślepe uleganie modzie.

1. Zbyt jasny odcień
Wydawałoby się, że białe rajstopy zarezerwowane są wyłącznie dla małych dziewczynek – jednak zbyt jasne modele można znaleźć także wśród produktów przeznaczonych dla dorosłych kobiet. Ich wybór nie kończy się jednak dobrze – nogi zyskują nienaturalnie jasny kolor, niewspółgrający z karnacją.

2. Zbyt ciemne rajstopy
Przesada w drugą stronę także nie jest wskazana – zbyt ciemny odcień pończoch jest jednym z często popełnianych modowych błędów. Wbrew oczekiwaniom takie rajstopy nie sprawią, że nogi będą wydawały się opalone, a jedynie wprowadzą nienaturalny kontrast między nimi a pozostałymi częściami ciała.

3. Podarte rajstopy
Każdej kobiecie na pewno zdarzyło się, że niespodziewanie dostrzegła oczko w swoich rajstopach i nie była to dla niej komfortowa sytuacja. Jednak wśród dostępnych na rynku modeli pojawiają się także takie, które mają wyglądać jak zniszczone. Ich wybór to jednak bardzo ryzykowne rozwiązanie, kojarzą się raczej ze zbuntowanymi nastolatkami i wiele osób wokół może nieprzychylnie patrzeć na takie modowe eksperymenty.

4. Kabaretki
Wybór kabaretek może być kontrowersyjny i zdania na ich temat są podzielone. Na pewno decydując się na ten rodzaj rajstop należy wziąć pod uwagę wygląd nóg – tylko wyjątkowo zgrabne kobiety mają szansę dobrze wyglądać w tym rodzaju bielizny.
Kabaretki postrzegane są jako bardzo seksowne, a nawet wyzywające, dlatego warto się zastanowić, czy na pewno jest pomysł na co dzień.

5. Wyraziste wzory
Wzorzyste rajstopy – zarówno w wersja zimowej, jak również bardziej subtelnej – są modnym elementem garderoby, który może ożywić stylizację. Jednak nie każda kobieta powinna po nie sięgać, zwłaszcza jeśli deseń jest bardzo wyrazisty lub optycznie może skrócić lub pogrubić nogi. Wzorzyste rajstopy należy też ostrożnie zestawiać z pozostałymi elementami stylizacji. Wiele osób jest także zdania, że takie eksperymenty przystoją wyłącznie młodym osobom.

6. Nienaturalny połysk
Syntetyczne materiały z których wykonane są pończochy mogą niekiedy dawać niekorzystny efekt intensywnego połysku. Daje to bardzo nienaturalny efekt, dlatego bezpieczniej wybierać matowe rajstopy.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *