Zakupy online. Coraz więcej polskich użytkowników kupuje w sieci

Zakupy online. Coraz więcej polskich użytkowników kupuje w sieci

Okazuje się, według raportu Business Insider’a, że Amerykanki nie tylko częściej robią zakupy online, ale też znaczniej częściej niż mężczyźni dokonują zakupów przy pomocy smartfona lub tabletu. Ponadto badanie pokazuje, że spośród ankietowanych Amerykanów, którzy zrobili zakupy przez internet w sierpniu 2015 roku kobiety stanowiły 65.5 procent klientów, mężczyźni jedynie 35.5 procent, a zaledwie jeszcze dwa lata temu tendencje były odwrotne. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący zakupów online przy pomocny urządzeń mobilnych. Przeczytaj go koniecznie!

Jak sytuacja płatności online wygląda w Polsce?

Zacznijmy od tego, że w Polsce sytuacja wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o konsumentów w kraju, to według raportu “E-commerce w Polsce 2015” przygotowanego przez firmę Gemius dla e-Commerce Polska ponad połowa internautów chociaż raz zrobiła zakupy przez internet. Warto wspomnieć o tym, że kobiety stanowią 53 procent, a mężczyźni 47 procent konsumentów. Oczywiście najwięcej kupują osoby w wieku od 25 do 34 lat (64 procent), z wyższym wykształceniem (69 procent), oraz z dochodami przekraczającymi 3000 zł.

Jaka jest motywacja Polaków do kupowania rzeczy w Internecie?

No cóż, jeżeli chodzi o motywacje do dokonywania zakupów online to większość, bo aż 88 procent użytkowników deklaruje, że ceni całodobowy dostęp do sklepów. Natomiast dla 83 procent konsumentów istotna jest wygoda i brak konieczności wychodzenia z domu. Mało tego, kolejne udogodnienia, które są ważne dla konsumentów to możliwość porównania ofert, gdyż wymieniana jest przez 77 procent ankietowanych. Bardzo ważne są także korzystniejsze ceny (77 procent klientów).

Na jakich urządzenia Polacy najczęściej kupują online?

Oczywiście, jeżeli mowa o urządzeniach przez które Polacy dokonują zakupów to nadal najbardziej popularny jest laptop. Jednak już na drugim miejscu znajduje się smartfon (37 procent), a jako trzecie urządzenie, 24 procent Polaków wymienia tablet. Jeżeli chodzi o zakupy dokonywane przez urządzenia mobilne to Polscy konsumenci, jako główną niedogodność wymieniają niedostosowanie stron do urządzeń mobilnych. Rzecz jasna Polacy najczęściej dokonują zakupów na Allegro, zarówno kupując odzież, multimedia, ale także sprzęty RTV i AGD. Na kolejnych miejscach znajdują się OLX oraz Zalando (popularne zwłaszcza wśród kobiet) i Ebay (popularny wśród mężczyzn). Ponadto konsumenci chętnie korzystają z internetowych odpowiedników sklepów tradycyjnych jak TESCO czy Rossmann.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *