Wszystko  o wyspie handlowej cz.2

Wszystko o wyspie handlowej cz.2

Właściciele sklepów stacjonarnych, którzy zdecydowali się na ulokowanie swojego biznesu w galerii handlowej, muszą liczyć się z tym, że obok zysków płynących ze świetnego miejsca z rzeszą klientów pojawią się także niemałe koszty. Wysokość czynszu niejednokrotnie sprawia, że trzeba zdecydować się na punkt znajdujący się w niekorzystnej z perspektywy marketingowej części pasażu handlowego. Obawa o to, że nasz sklep będzie omijany przez potencjalnych nabywców towarów czy usług, skłania do poszukiwania alternatywnych metod promocji własnego biznesu – nawet takiego, który już ma w galerii handlowej swoje stałe miejsce.

Wyspy handlowe
Każdego dnia przez galerie handlowe przechodzą setki osób. Część z nich to z pewnością zdecydowani klienci określonych sklepów – najczęściej tych wielkopowierzchniowych spożywczo-przemysłowych marketów – którzy pośpiesznie przemierzają budynek. Inni to z kolei spacerowicze, chcący rozejrzeć się i załatwić wiele spraw za jednym zamachem. Sposób na dotarcie zarówno do jednego typu zakupowiczów, jak i do drugiego to wynajęcie wyspy handlowej.
Wyspa to punkt ulokowany najczęściej w kanale komunikacyjnym galerii handlowej, a więc w miejscu, do którego dostęp ma każdy gość galerii – czy to przypadkowy, czy poszukujący konkretnych towarów i usług. Atrakcyjny sposób ekspozycji produktów sprawia, że sama lokalizacja jest już promocją biznesu. Wynajęcie wyspy okazuje się przy tym dużo tańsze niż utrzymanie sklepu stacjonarnego, a całe wyposażenie stoiska to koszt rzędu 5–10 tysięcy złotych. 

Towary czy usługi?
Wynajęcie wyspy handlowej to pomysł właściwie dla każdego rodzaju biznesu. Ze względu na możliwość przyciągającego uwagę wyeksponowana produktów sprawdzi się jako sposób na promocję sklepu. Zwłaszcza w sezonie świątecznym tego rodzaju zewnętrzny punkt sprzedaży zwiększa zyski, kiedy ludzie szukają prezentów – ładnie zapakowane produkty wszelkiego rodzaju będą cieszyły się zainteresowaniem.
Także usługi mogą być oferowane na wyspach handlowych. Dużą popularnością cieszą się choćby porady prawne, ubezpieczeniowe czy finansowe, a także usługi kosmetyczne. 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *