Popularne kroje bielizny. Jak dobrać je do figury ?

Popularne kroje bielizny. Jak dobrać je do figury ?

Sklepy z bielizną oferują coraz bogatszy asortyment, co z jednej strony daje kobietom możliwość wyboru, a z drugiej utrudnia podjęcie decyzji. Bardzo często kupując bieliznę kierujemy się aspektem wizualnym, ignorując indywidualny dobór modelu do figury. Jednak to, co pięknie prezentuje się na modelce nie zawsze będzie korzystnie wyglądało na nas, dlatego warto świadomie decydować się na konkretne kroje, biorąc pod uwagę fakt, dla jakich sylwetek są przeznaczone.

Stanik push-up – sięgają po nie przede wszystkim posiadaczki małych piersi, pozwalają bowiem powiększyć je optycznie nawet o rozmiar lub dwa. Szczególnie korzystnie będą w tym typie bielizny prezentować się kobiety o figurze gruszki, pozwoli bowiem wyrównać proporcje i odwrócić uwagę od masywnych bioder.
Jeśli jednak posiadamy większy biust i wybieramy staniki push-up myśląc o jego podniesieniu, efekt nie będzie już tak korzystny. Dodatkowe wkładki sprawią, że biust może nie mieścić się w miseczce i tworzyć nieestetyczne „bułeczki”. Dla pań posiadających większe piersi odpowiednie będą mocniej zabudowane staniki o szerokich ramiączkach, które zapewnią odpowiednie podtrzymanie nawet mniej jędrnego biustu.

Biustonosz typu plunge – korzystnie będą w nim wyglądały kobiety o mniejszych lub średnich piersiach. To model dość głęboko wycięty, często wykończony usztywniającymi wkładkami, a więc świetnie sprawdzi się wówczas, gdy chcemy wyeksponować dekolt. Powinny po niego sięgnąć szczególnie panie o prostej, chłopięcej figurze, bo pomoże podkreślić kobiece krągłości.

Figi z podwyższonym stanem – wśród klasycznych fig coraz częściej można spotkać modele kończące się nieco wyżej. Będą one szczególnie korzystnie wyglądały u pań o figurze jabłka, pomogą bowiem nieco spłaszczyć wystający brzuszek. Korzystne są zwłaszcza wstawki z elastycznej tkaniny znajdujące się na wysokości brzucha.

Bokserki – bielizna o kroju bokserek wybierana jest przez kobiety ze względu na wygodę. Jest to krój, który bez obaw mogą nosić kobiety o wąskich biodrach, prezentuje się także dobrze na paniach o sylwetce klepsydry. Jeśli jednak zależy nam na optycznym wyszczupleniu tych obszarów, lepiej sięgnąć po bardziej wycięte figi, które optycznie wydłużą nogi. Będzie to szczególnie korzystne dla gruszek – szerszy, poziomy pas materiału w okolicy bioder sprawi, że będą wydawały się optycznie jeszcze szersze.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *